ORFEN ltd.;  Ankara da, kurulduğu 1974 tarihinden bu yana Orman Ürünleri Endüstrisine 

  • Mühendislik

  • Makine ve donatım teslimatı

  • Yonga teslimatı

için,  çok deneyimli  bir uzman olarak hizmet vermektedir.


 ANAHTAR TESLİMİ AHŞAP İŞLEME TESİSLERİ
  ORFEN ; yonga levha, MDF, çimentolu lif levha, çimentolu yonga levha, kontrplak, soyma kaplama, bıçak kaplama, melamin veya film veya kaplamalık ile levha kaplama hatları, emprenye hattı , kontrtabla, mobilya, masif ahşap elemanlar, sandalye , parke , kapı, pencere, için üretim tesisleri ve kereste tesisleri teslimatı, montajı, işletmeye alınması hizmetlerini, Anahtar Teslimi ölçüler içinde , kendi mühendisliği veya sektörün diğer uzman kuruluşları tarafından yapılmış mühendisliğe göre, sağlar.


  ZIMPARALAMA VE KALİTE SEÇME HATLARI

  ORFEN; kendi dizaynı olarak  çok yüksek hızda çalışabilen  zımpara hatlarını, istenen sayıda kalite seçimine olanak veren donatımla birlikte imal ve teslim eder.   Zımpara hatlarında kesme esnasında 100m/dk hıza ulaşan yan alma testereleri kullanılabilmektedir.


  YÜZEY KAPLAMA İÇİN PRES HATLARI


 ORFEN; melaminli kağıt, kağıt,  film, kaplamalık ile yüzey kaplamak için  tek katlı pres hatları montajı, işletmeye alınması ve rehabilitasyonu yapar ve bu hatlar için talep edilecek donatımları temin edebilir.


  ÖZEL MAKİNALAR

  ORFEN; müşteri tarafından bildirilen verileri sağlamak üzere özel tasarım ve imalat ürünü  makine ve donatımı kendi tasarımı ve imalatı ve/veya konunun en ileri derecede uzmanı kuruluşların imalatı olarak sağlar. ORFENin bu tür özel makine alıcıları arasında Almanya , Fransa, italya ve Danimarkada yerleşik çok tanınmış firmalar bulunmaktadır.  Bu özel makinalar (harf sırasına göre) Almanya,Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Fransa, Japonya, İngiltere, İrlanda, İspanya , İtalya, Pakistan, ve Türkiyede yıllardır çalışmaktadırlar. Bu makinalar, başka boyutlar için de teslim edilebilmekle beraber normal olarak (300-2500)mm x (800-6000) mm boyutlardaki levhaların elleşmesi ve kereste fabrika mekanizasyonu amaçlı kullanılmaktadır. 

 

a. Levha elleşme makine ve sistemleri:

  ORFEN tarafından tasarlanarak teslim edilen elleşme sistemleri yonga levha, mdf, çimentolu lif levha, çimentolu yonga levha, kontrplak, lamine yonga levha veya mdf, alçı levha, HPL, kompoze tabla, prefabrik bina panelleri, mobilya panelleri gibi levhaların elleşmesinde kullanılır. Bu sistemlerde aşağıdaki elemanlar bulunur: rulo konveyörler, bant konveyörler, hidrolik kaldırma tablaları, besleyiciler, merkezleme makinaları, soğutucular, levha çeviriciler, levha istifleme sistemleri ve rafları, istif çevirme makinası (palet üzerine yerleştirilmiş melamin emprenyeli kağıt istifini altı üste gelecek şekilde çevirmek üzere tasarlanmış özel makine)

 

b.  Kereste elleşme ve tasnif için özel tasarım makineler ve sistemler  

  ORFEN  tarafından müşteri siparişine göre kereste fabrikasyonu mekanizasyonu için tasarımlandırılan makina ve donatım çok büyük çoğunlukta ihraç edilmek üzere  imal edilmektedir.

 

c.  Ince Lata Kesim Makinası

  Parke ,çok katlı levhalar , kalem taslakları ve diger pekçok kullanım sahası için yüksek hassasiyette ve verimde, ince lata kesimi için, Makinalar ;

·         İnce kesim için Katrak

·         İnce kesim için şerit

  İmalatçı : WINTERSTEIGER  (www.wintersteiger.com ) Türkiyede ORFEN tarafından temsil edilmektedir.

.


  HAMMADDE – YONGA TESLİMATI

 

Ahşap esaslı levhalar veya pulp imalatında kullanılmak üzere , tam gemi yükü sert ağaç yongası veya tam gemi yükü yumuşak ağaç yongası temin edilmektedir

Sert ağaç yonga teslimatı , Akçaağaç ile Huş karışımı olarak veya Okaliptus türleri olarak temin edilmektedir.

Yumuşak ağaç yonga teslimatı muhtelif plantasyon çam türleri ,ladin,köknar, karışımı olabilmektedir.

Yongalama işlemi kabuk soyma işleminden sonra gerçekleştirilmektedir.

Standard yongalar için Fiziksel özellikler (Talep halinde diğer özelliklerde teslimat yapılabilir.

4.8-28.6mm arası

%88 den fazla

28.6mm üstü

%10 dan az

4.8mm altı

%3

Kabuk ve çürük

%1.5 dan daha az

Plastik, metal , taş vs

yok