WDE MASPELL Logo

WDE MASPELL ahşap vakum kurutma üzerine çığır açan bir şirket.

1962’de Torino’da Vincenzo Pagnozzi, 1965’te tescilli bir patentle sona eren ahşap vakumlu kurutma işlemi üzerine orijinal araştırmasına başladı. Bu buluşa dayalı olarak bir şirket kuruldu ve sürekli olarak büyüdü, makineler üretti ve ilk birkaç on yıl boyunca 89 patent oluşturan yeni teknolojiler geliştirdi.

1997 yılında bu yana, dünya çapında 6.000’den fazla müşterisi olan sektörde lider olan WDE-MASPELL adını alarak ahşap vakumlu kurutma sistemlerinde bir dünya markası olmuştur.

WDE Maspell
WDE MASPELL Ürün ve Hizmetleri

Ahşap Sanayi için Vakumlu Kurutucu, Isıl İşlem Fırınları, Buharlama Fırınları

WDE MASPELL, dünya standartlarında, patentli kendi teknolojileri ile ahşap sanayi için vakumlu kurutucular, ısıl işlem fırınları, buharlama fırınları imal etmektedir.

Pagnozzi ailesi tarafından geliştirilen vakumlu kurutma sistemi, yöntemin etkinliğini doğrulamak için testler yapan ve makineler satın alan dünyanın önde gelen ahşap uygulamalı araştırma üniversiteleri ve enstitüleri tarafından incelenmiştir.

ORFEN, WDE MASPELL Türkiye Satış Temsilcisi

WDE MASPELL endüstriyel ahşap kurutma, fırınlama, buharlama çözümleri sunar.

WDE MASPELL Türkiye temsilcisi ORFEN, dilediğiniz çözümlerinin satın alınması ve kurulması ile ilgili işlemleri üstlenmektedir.